БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА

Надання безоплатної правової допомоги

     B теперішньому суспільстві надання безоплатної правової допомоги – це найважливіший правовий інститут, за допомогою якого забезпечується захист прав та законних інтересів як фізичних, так юридичних осіб, а також суспільства й держави в цілому.

      Згідно пар. 1 ст. 11 Загальної декларації прав людини «Правова допомога – основне право людини і необхідний елемент справедливої, гуманної та ефективної системи правосуддя, яка заснована на верховенстві права». «Це є основою для реалізації інших прав, включаючи право на справедливий суд, і важливою гарантією забезпечення фундаментальної справедливості та суспільної довіри до процесу судочинства».

        Право на правову допомогу – одне з основних конституційних прав громадян. Стаття 59 Конституції України гарантує, що «Кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним в у виборі захисника своїх прав». Здійснюється у формі: надання юридичних консультацій і роз’яснень з юридичних питань; складання заяв, скарг та інших документів, що мають юридичну силу; здійснення представництва інтересів в суді та інших державних органах тощо.

      Конституція України, ухвалена Верховною Радою України 28 червня 1996року, окреслила загальні засади надання безоплатної правової допомоги (далі-БПД). Власне, у Конституції було передбачено необхідність ухвалення спеціального закону, який мав визначати зміст права на БПД, порядок реалізації цього права, підстави та порядок надання БПД, державні гарантії щодо надання БПД.

     02.06.2011 року був прийнятий Закон України «Про безоплатну правову допомогу». Відповідно до положень статті 1 Закону безоплатна правова допомога – це правова допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел. Правову допомогу цей Закон визначає як надання правових послуг, спрямованих на забезпечення реалізації прав і свобод людини і громадянина, захисту цих прав і свобод, їх відновлення у разі порушення.

Безоплатна первинна правова допомога:

– Надання правової інформації;

– Надання консультації і роз’яснень з правових питань;

– Допомога в складенні заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

– Надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Безоплатна вторинна правова допомога:

– Захист;

– Здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

– Складення документів процесуального характеру. Надання безоплатної правової допомоги поруч!

   На території Білозерського району для громадян працює Білозерське бюро правової допомоги, яке є структурним підрозділом Херсонського місцевого центру з надання Безоплатної вторинної правової допомоги. Якщо Вам потрібна якісна правова допомога, звертайтесь до Білозерського бюро правової допомоги !

Ми знаходимось за адресою: 75000 Херсонська область, Білозерський район, смт Білозерка, вул. Свободи, 108

Тел. (068)364-86-28; 33-2-60;

Е-mаіlbilozerske@legalaid.ks.ua

Sкуре: hmc_bvpd VIBER: (068)364-86-28

Графік роботи: Пн.- Пт. з 8.00 -17.00, Сб.- Нд. вихідні дні.

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103

Білозерське бюро правової допомоги інформує: 

  На території Білозерського району для громадян працює Білозерське бюро правової допомоги, яке є структурним підрозділом Херсонського місцевого центру з надання Безоплатної вторинної правової допомоги.

   За 2018 рік роботи до Білозерського бюро правової допомоги звернулось 1709 жителів селища Білозерка та Білозерського району.
1556 громадян – за первинної правовою допомогою (консультації з правових питань, роз’яснення чинного законодавства, включаючи складення заяв,скарг та інших документів правового характеру, крім документів процесуального характеру) –
153 особи – за вторинною правовою допомогою (для представництва інтересів у суді, перед органами державної влади, органів місцевого самоврядування, призначення адвоката, або складання процесуальних документів).

Найбільше люди зверталися з таких правових питань:
Інше цивільне – 493,
Сімейне – 298,
Земельне – 206
Соціальне забезпечення – 162
Спадкове – 154
Виконання судових рішень – 145
Житлове – 82
Трудове – 47
Адміністративне – 37
Договірне – 33
Інші питання – 50
Медичне – 1
Не правове питання – 1

     Відділ «Білозерське бюро правової допомоги»Херсонського МЦ з надання БВПД надає населенню наступні види правових послуг:

–  консультації і роз’яснення з правових питань;
– складення заяв, скарг та інших документів правового характеру;
– надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги.
–  доступ до електронних сервісів Мін’юсту.

    Отримати правову допомогу має право кожен: звернутися за наданням зазначеної допомоги мають право не лише громадяни України, а й іноземні громадяни, особи без громадянства, біженці, тобто усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.
Звертаємо увагу, що право на адвоката за рахунок держави мають: громадяни, дохід яких не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму; особи з інвалідністю, які отримують пенсію менше двох прожиткових мінімумів; діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; діти; учасники бойових дій; внутрішньо переміщені особи та громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб; та інші соціально-незахищені категорії населення.
При собі потрібно мати паспорт або інший документ, що посвідчує особу.

За безоплатною правовою допомогою можна звертатися до відділу «Білозерське бюро правової допомоги» Херсонського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Херсонській області, який знаходиться за адресою: смт Білозерка, вул. Свободи (К.Маркса), 108, тел.: (05547)3-3260, (068)364-86-28. 
Для цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103.

Консультує Міністр юстиції України: отримання земельних ділянок учасниками АТО

Консультує Міністр юстиції України: які документи мають бути у власника земельного паю сільськогосподарського призначення

Консультує Міністр юстиції: Як швидко ліквідувати ФОП

Консультує Міністр юстиції України: як оформити закордонний паспорт для дітей

Консультує Міністр юстиції України: як приватизувати квартиру?

Консультує Міністр юстиції України як здати в оренду фермеру земельний пай, що робити, щоб не стати жертвою рейдерів?

Стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати

Консультує Міністр юстиції України: роз’яснення щодо другого пакету законів у рамках ініціативи Чужих Дітей Не Буває

Консультує Міністр юстиції: аліменти – міфи і реальність

Консультує Міністр юстиції: процедура реєстрації дитини після народження – на що треба звернути особливу увагу?

Консультує Міністр юстиції: що може стати причиною позбавлення батьківських прав?

Консультує Мініст юстиції: право на допомогу по безробіттю

Консультує Мініст юстиціїПане міністре, на жаль, чоловік підіймає на мене руку. По допомогу не маю до кого звернутись. Боюсь, що може побити й дитину. Що робити? До кого звертатися?

Консультує Міністр юстиції: новини у законодавстві щодо правил виїзду за кордон з дитиною

Консультує Міністр юстиції України: щодо збільшення мінімального розміру аліментів

Консультує Міністр юстиції: фінансові санкції щодо злісних неплатників аліментів

Консультує Міністр юстиції: отримання земельної ділянки учасниками АТО

Консультує Міністр юстиції: щодо виплати боргу по заробітній платі

Консультує Міністр юстиції: виїзд за кордон з дитиною, яка після розлучення проживає з одним із батьків – покроково

Консультує Міністр юстиції: що робити жертвам домашнього насилля

Консультує Міністр: як приватизувати житло

Консультує Міністр юстиції: чи можна позбавити батьківських прав одного із батьків, який зовсім забув про дитину?

Міністр юстиції відповідає на запитання:після звільнення за згодою сторін мені не виплатили частину коштів, які я заробив. Що мені робити?

Консультує міністр юстиції України: як учаснику АТО отримати земельну ділянку?

 

Міністр юстиції відповідає на запитання:  Мій чоловік, коли вип’є, піднімає на мене руку. Спершу думала, що цього більше не повториться, але за останній рік він мене бив мало не щомісяця. Що мені робити?

Міністр юстиції відповідає на запитання: Пане Міністре, звертають до Вас за порадою. Я інвалід ІІ групи, нещодавно була звільнена з роботи із причини встановлення групи інвалідності та відсутності вакансії для осіб з обмеженими можливостями на підприємстві. На мою думку таке звільнення є незаконним. Дуже прошу, порадьте, що мені робити та чи дійсно були підстави для мого звільнення? Дякую.

Міністр юстиції відповідає на запитання: Пане Міністре, вже декілька місяців шукаю роботу але нещастить. Чи маю я право на допомогу по безробіттю та як її отримати?

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко: в яких випадках можна виїхати за кордон з дитиною без згоди другого з батьків. 

Міністр юстиції відповідає на запитання: Ми з моєю коханою дівчиною хочемо одружитись якнайшвидше але проблема в тому, що ми проживаємо в різних містах. Скажіть, що нам робити, куди подати документи і чи обов’язково для цього чекати місяць?

Міністр юстиції відповідає на запитання: Після звільнення з роботи мені не виплатили частину коштів, які я заробила. Як мені їх повернути і чи понесе колишній роботодавець за це відповідальність? 

Міністр  юстиції відповідає на запитання: Я мати-одиначка, виховую двох малолітніх дітей. Працюю на 0,5 ставки у маленькому підприємстві. Отримую мінімальну заробітну плату. Більше доходів немає. Скажіть будь ласка, чи маю я право на податкову пільгу?

Міністр юстиції відповідає на запитання:Доброго дня, пане міністр! Чекаємо з дружиною на первістка, хочемо дізнгатися як отримати свідоцтво про народження та зареєструвати місце проживання дитини? 

Консультує Міністр юстиції: Як стягнути аліменти ?
Павло Дмитровичу, роз’ясніть, будь ласка, як стягнути аліменти з колишнього чоловіка? Ми не проживаємо разом понад один рік, батько дитину майже не бачить та матеріально не підтримує. Дякую за відповідь.

Хто має право усиновити дитину та що для цього потрібно зробити: відповідає Міністр юстиції України

Що таке шлюбний договір та які умови подружжя може у ньому прописати: роз’яснює Міністр юстиції України

Міністр юстиції відповідає на запитання: Доброго дня, Павле Дмитровичу! Хочу звернутися до Вас за порадою. Я довго судилася і нарешті виграла суд про визнання права власності на квартиру. Отримала рішення і тепер не знаю куди звернутися. Я людина похилого віку і мені складно самій розібратисяв законах. Прошу, поясніть, що робити з цим рішенням суду?

Консультує Міністр юстиції: Шановний Павло, щотижня залюбки читаю Ваші консультації з конкретними порадами і вирішила сама звернутись із запитанням. Через 2 місяця я готуюсь стати мамою. Про послугу реєстрації народження у пологовому будинку вже знаю. Знайомі розповіли, що додатково можна отримати «пакунок малюка». Можете більш детально про нього розповісти?

Консультує Міністр юстиції: порядок виконання судового рішення

Консультує Міністр Юстиції: Доброго дня! Я – переселенець з нині окупованої території у Луганській області, хочу взяти участь у виборах Президента України, які відбудуться в неділю. Поясніть будь-ласка, чи маю я право брати участь у голосуванні і що для цього потрібно?

Консультує Міністр юстиції : Вітаю, шановний Міністре! Мені 21 рік, шукаю першу роботу після закінчення ВНЗ. Розкажіть, будь ласка,на що потрібно звернути увагу під час працевлаштування?

Консультує міністр юстиції: Голосування не за місцем реєстрації. Алгоритм дій.

Консультує міністр юстиції: Доброго дня! Я – житель міста Миколаєва і, як кожен українець, 31 березня обирав президента. Перебуваючи у кабінці для голосування, помітив як поруч зі мною, у сусідній кабінці, спрацьовує фотоспалах. Я знав, що заповнений виборчий бюлетень не можна фотографувати, тому одразу звернувся до спостерігачів та повідомив про цей факт. Розкажіть,будь ласка, які ще є види правопорушень і як правильно реагувати на них свідомим громадянам. Дякую!

Консультує міністр юстиції: повнолітні діти мають право отримувати аліменти на сплату навчання.

Міністр юстиції відповідає на запитання: Пане Міністре! Я працював столяром на підприємстві майже півроку, отримував “наручно” зарплату, але, як з’ясувалося, офіційно мене ніхто не оформив. Про всі обов’язкові процедури при влаштуванні на роботу я дізнався вже потім, після інциденту. Як мені бути тепер?

Консультує міністр юстиції: Право оренди земельних ділянок

Медичне обслуговування ВПО. Права та вимоги. Розповідає Міністр юстиції

Консультує Міністр юстиції: права і пільги вагітних жінок

Міністр юстиції відповідає на запитання: Розпочались літні канікули і ми з дитиною хочемо поїхати за кордон на відпочинок, однак колишній чоловік відмовляється надати нотаріальну згоду, хоча ми давно розлучені і донька за рішенням суду проживає зі мною. Підкажіть, будь ласка, як мені бути?